| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa achizitionez un pc gaming si nu ma pot hotari intre doua sisteme:
Serioux Extreme v9 (http://www.emag.ro/......xtreme_V9)
Diaxxa Gaming (http://www.cel.ro/......dd-1tb-l/)
Pretul este asemanator si performanta de asemenea. Daca aveti alte sugestii as vrea ca pretul sa nu depaseasca 3000 lei.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Nici unul nu-l recomand; in bugetul asta intra o placa video mai buna si un CPU Ivy Bridge.
Un sistem facut pe componente este mai performant.
Iti recomand sa mergi pe sistemul asta: placa de baza buna + CPU quad-core Ivy Bridge + 4GB + HDD 500GB + sursa Sirtec de calitate + placa video performanta HD 7850(mult peste cele de sus) + carcasa aerisita care vine cu 2 ventilatoare preinstalate: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/519198/
Daca ai intrebari, spune-le.

| anonim_4396 explică (pentru IulianP):

PC-ul il vreau direct asamblat, nu sa il fac din piese.

| IulianP a răspuns (pentru anonim_4396):

La PC Garage ai si optiunea de a fi asamblat de ei; asamblarea costa 39 RON.
Cel recomandat de mine este mult mai performant decat cele alese de tine.
Dar ce monitor folosesti? La ce rezolutie te joci?

| anonim_4396 explică (pentru IulianP):

Am monitor Philips 192E2SB2 cu rezolutia de 1366x768 dar de la anul imi voi lua altul full hd.

| IulianP a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ramai la cel recomandat de mine. Va rula jocurile la detalii mari chiar si in FullHD.
Daca mai ai nelamuriri da-mi un PM.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ah, mereu mi-o ia colegul iulian ianinte. Dar, ce a pus el, asa as fi pus si eu. Mergi pe mana lui. Configuratia arata foarte bine. Nu se merita sa iei gata asmablat, nici ca valoare, nici ca si calitate. Daca vrei o reducere, potis a folosesti voucherul 6WXBQPKQ ca sa mai scazi putin din prethappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stergeti ultima paranteza link-ului de la eMAG si acest va merge.