| djhateme a întrebat:

Ce parere aveti despre DIGI si DOlCE? si aici ma refer in special la internetul prin ANTENA(pentru o zona la casa,intr-un sat,foarte aproape de oras),si din cate am inteles una este cu UPC si una este cu ROMTELECOm ( cand vine vorba de antena) deci, care firma furnizeaza internet de o calitate mai buna? multumesc

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! UPC are prin cablu, RDS prin fibra optica, ROMTELECOM prin modem(cred) am avut internet si de la UPC si au o receptie buna in ceia ce ii priveste tv-ul..in schimb netul lasa de dorit, de asta am si schimbat firma..acum sunt la RDS si sunt multumita.
O zi frumoasa sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de aria de acoperire ce-l mai bine e s-a suni la ei si s-a te interesezi.

| Flaviucu a răspuns:

Nu este prin antena internetul, antena este doar pentru programele de la televizor. De la Romtelecom primesti un modem cu ip fix iar de la UPC mi se pare ca au doar stick. Cel de la Romtelecom merge mai bine dupa parerea mea.

| ciprian2097 a răspuns (pentru Flaviucu):

Ca sa stii si tu UPC-ul nu are stick desteptule.Stick de net gasesti doar la :RDS, Orange, Vodafone si Cosmotewinking

| Flaviucu a răspuns (pentru ciprian2097):

Nu mai face pe desteptu, documenteaza-e mai bine, salut! http://www.google.ro/......http?/

| ciprian2097 a răspuns (pentru Flaviucu):

Oricum,iti garantez ca nu o sa ai viteza la download mai mare de 5 kbps la harcalaia aia de stickwinking

| Flaviucu a răspuns (pentru ciprian2097):

Asta ziceam si eu, dar nu imi veni tu mie sa-mi spui ca nu exista. Mai treci si pe la http://www.upc.ro/

| ciprian2097 a răspuns (pentru Flaviucu):

Astia de la UPC nu au si nu te mai da tu mare cocos.

| Flaviucu a răspuns (pentru ciprian2097):

Te las in pace, vad ca esti junior si nu am la cine sa-i explic.

| ciprian2097 a răspuns (pentru Flaviucu):

Du-te si invata sa vorbesti limba romana mai intai su dupa aceea mai stam de vorba :"nu am la cine sa-i explic" in loc de "nu am cui sa-i explic".

| ciprian2097 a răspuns:

Cel mai de calitate internet il furnizeaza RDS-ul.La doar 39 de lei pe luna ai FiberLink2.Nu iti cade niciodata netul chiar daca e uragan de gradul 5winking.UPC-ul furnizeaza internet de o viteza slaba, dar scump.Acelasi lucru se intampla si la Romtelecom.La Romtelecom ai IP static(nu se schimba niciodata) pe cand la RDS ai IP dinamic(se va schimba mereu cand conectezi si deconectezi internetul). Dupa parerea mea RDS este furnizorul de telecomunicatii complete de cea mai buna calitate, dar si ieftin in acelasi timp.