| Jake143 a întrebat:

Ce parere aveti despre Gygabite Nvidia GTX 1050 Ti integrata? E buna pentru gaming? Este mare diferenta dintre una dedicata? Am intrat in SA MP si. tot cu 100 duce jocul. Wtf

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"Integrata" in ce anume? 1050 ti-ul din cate stiu e placa dedicata, nu integrata. Poate ai vazut idei ca " Integrated with 4GB GDDR5 128bit memory " sau ceva similar. FPS-urile depind de multe chestii gen procesor, placa video, rami etc, dar ca idee e "bunicica". Cu cat ai mai mare memoria respectiva la placa video, cu-atat mai bine (cea de 4 e logic mai buna ca cea de 2).

| bogdan324 a răspuns:

Iti trebuie un mod cleo sa iti scoata limita de fps-uri.

| WaterDrop a răspuns:

GeForce GTX 1050 este buna, depinde si memoria ei insa, 2 GB nu vor merge ca 8 GB niciodata.