| aXy99 a întrebat:

Ce parere aveti despre magazinul online quickmobile? Este de incredere? Am auzit lucrul mai putin placute despre el si as vrea sa imi cumpar Zenfone 3 cu 1500 lei.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Quickmobile aduc de regula produse de pe piata gri si e posibil sa ai probleme cu garantia, in functie de produsul pe care il iei si pe ce filiera e adus. Pentru 100-200 RON diferenta, mai bine iei de la un retailer de incredere.

| aXy99 explică (pentru GabiDumitrescu):

Chiar 50 de lei. Iti multumesc pentru raspunsul promt!

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Evita-i pe cat posibil, e foarte posibil sa ai probleme cu accesoriile, sa nu fie pentru europa, sa ai problema si cu garantiile ba chiar si cu softul.

| HandaSei a răspuns:

Dacă nu ai nevoie neapărată de garanție la ce cumperi, atunci ia cu încredere! ^.^

Iar dacă ai acea garanție, ei bine există două posibilități:
1. Nu o să ai nevoie niciodată de ea...
2. Când se strică îl arunci și iei altul! rolling on the floor

Eu personal nu am trimis niciodată nimic la înapoi în garanție... când se strică la gunoi! Cam așa procedează oricum marea majoritate a oamenilor! ^.^