| AlbuCosmin2013 a întrebat:

Ce parere aveti despre Samsung Galaxy Note 2? Merita cumparat, cel mai bun raspuns primeste funda! happy

4 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Uite un review care mise pare foarte bun:

PRO
Probabil cel mai bun telefon pentru mediul business, atat timp cat ai mainile destul de mari si te obisnuiesti cu dimensiunile. Ecranul este absolut superb, aplicatiile se incarca instant iar bateria tine mai mult decat ai crede.Camera de 8 mp este foarte ok atat timp cat o folosesti la lumina naturala, dar nu va asteptati la cine stie ce diferente fata de 5 mp. S pen-ul este extrem de folositor atunci cand vrei sa scrii mesaje rapid sau sa faci capturi de ecran, insa grija mare sa nu-l pierdeti. Per total, raportul calitate -pret este foarte bun.

CONTRA
Aici ar fi destul de multe de spus.Incep cu materialele din care este facuta carcasa si care sunt de foarte proasta calitate.Capacul de la baterie pare tot timpul ca o sa cada, plus ca trebuie sa te chinui pentru a-l etansa corespunzator.Memoria ram este de 2 gb, dar mereu te trezesti doar cu 500-600 mb liberi desi nu ai accesat decat 3-4 aplicatii gen mesagerie, camera sau whatsapp.Procesorul este foarte puternic insa nu inteleg de ce apuca o viteza de incepe telefonul sa vibreze cand scrii un mesaj cu s pen-ul.

Am cateva recomandari pentru cei care au de gand sa-l cumpere.In primul rand, achizitionati o husa de proctie si o folie.Note 2 este foarte fragil si odata scapat de la o inaltime relativ mica, va treziti ca trebuie sa platiti 900-1000 ron pentru un ecran nou? In al doilea rand, prima data? cand introduceti cartela in el nu activati 3g-ul. Lucrati pe wifi si instalati aplicatii care sa monitorizeze traficul de date, asta daca nu vreti sa aveti surprize neplacute? la factura.In ultimul rand aveti foarte mare grija cum tineti telefonul, carcasa fiind foarte alunecoasa dar odata cumparata husa aceasta problema dispare.

| SpecialistIT a răspuns:

E un telefon foarte ok, o sa aiba update si la 4.2.2 pe viitor, recomand: http://www.mediadot.ro/......rble-white

Bafta!

| CranK71 a răspuns:

In primul rand nu o sa ma complic cu un raspuns lung. eu cred ca este foarte bun dar nu ca telefon. mai bine ti-ai lua o tableta cu cartela cred ca ar fi acelasi lucru (bine. asta e parerea mea)

| elisa820 a răspuns:

Da ar merita sa fie cumparat