| FonAfon a întrebat:

Ce părere aveți despre Wikipedia?

Răspuns Câştigător
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu personal consider ca e un site bun o biblioteca de informatii despre tot ce vrei.

| FonAfon explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Mulțumesc pentru răspuns. În română este plină de cioturi. Dacă ai vrea să existe un articol care nu există în Wikipedia, care ar fi acela?

13 răspunsuri:
| CleanHeart a răspuns:

Respect creatorului! laughing

| Iunix a răspuns:

Wikipedia, Google şi Youtube, ăsta este internetul.

| Rd79 a răspuns:

O parere buna. Ce intrebare e asta?

| Nătărău a răspuns:

Sait dubioso-informativ. Nu există subiect care să nu mixeze adevărul cu niște minciunele puse exact cum nu ar trebui să fie, pe site-ul acela. E urît ce se întîmplă acolo.

| FonAfon explică (pentru Nătărău):

Asta e problema dacă oricine are dreptul de a începe să editeze pe Wikipedia. Ai dreptul să corectezi o greșeală de pe Wikipedia.

| Nătărău a răspuns:

E adevărat oare că în China au blocat Wikipedia în absolut toate limbile recent? Foarte inteligentă mișcare dacă da. S-au prins de mînăriile sugacilor.

| FonAfon explică (pentru Nătărău):

Nu știu. Nu trec pe rețeaua din China ca să aflu. Poate poți afla dacă îți pui VPN, să navighezi pe Internetul chinez...

| ThyDoom a răspuns:

Destul de utilă. Mai ales când dorești să afli ceva foarte rapid. E la îndemână.

| FonAfon explică (pentru ThyDoom):

Dar ce articol ai vrea să existe?

| ThyDoom a răspuns (pentru FonAfon):

Păi cred că există cam despre orice. De la biografi și informații istorice sau geografice până la fotbal și wrestling.
Adică pe varianta în limba engleză, găsești orice.
Nu am stat să mă gândesc ce nu găsesc și aș vrea să fie. Am găsit cam tot ce-am căutat sau am avut nevoie.