| PaulCCraciun a întrebat:

Ce parere aveti : Logitech z506 sau x530?

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Sa fiu sincera NU, dar iti dai seama ca nimeni nu iti poate face o comparatie intre cele doua, cati oameni crezi ca si-au cumparat doua sisteme diferite care sunt asemanatoare dpdv al calitatii si pretului? Tot ce iti pot spune este ca merita acela dpdv al pretului dar si faptul ca Logitech au produse bune mai ales pe parte de mousi si boxe. Daca ar fi sa aleg intre acele doua as merge pe x530.

7 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Z506 arata mai bine si au 75 de wati putere fata de cei 70w ai lui x530 : http://bit.ly/13Dtwja insa este oferta de pret la x530 iar diferenta de bani e mai mare decat diferenta de putere (care oricum nu o vei folosi la maxim ca vei avea distorsiuni in calitate): http://bit.ly/boxe-logitech-x530

| PaulCCraciun explică (pentru supermamici):

Ai avut ocazia sa auzi cum suna vreo unul din cele 2?

| PaulCCraciun explică (pentru supermamici):

Si eu eram mai orientat catre x530, dar dupa alte cautari iar sunt in dubii, plus ca am gasit ceva oferte si pentru z506, la 300 ron plus un modul bluetooth, la un magazin, iar la alt magazin 300 ron plus o pereche de boxe pentru laptop. am sa mai vad. multumesc pentru pareri.

| supermamici a răspuns (pentru PaulCCraciun):

OK dar ia-l de la un magazin serios care:
1. nu iti cere si bani pe transport.
2. are nume in piata si nu il cauti dupa 6 luni prin cine stie ce cuca a macaii pentru service.
3. iti ofera garantia ca la evomag de 10 zile drept de retur fara motiv.

| supermamici a răspuns (pentru PaulCCraciun):

Sa fiu sincera NU, dar iti dai seama ca nimeni nu iti poate face o comparatie intre cele doua, cati oameni crezi ca si-au cumparat doua sisteme diferite care sunt asemanatoare dpdv al calitatii si pretului? Tot ce iti pot spune este ca merita acela dpdv al pretului dar si faptul ca Logitech au produse bune mai ales pe parte de mousi si boxe. Daca ar fi sa aleg intre acele doua as merge pe x530.

| mnthseby a răspuns:

X530

| Gyganzie a răspuns:

Salut, stii si cu boxele astea sunt dupa bani, z506-ul este mai puternic decat x530 dar nu cu mult, oricum nu o sa se prea simta diferenta, acum este si dupa bugetul tau dar tot Logitech z506 ARATA MAI FRUMOS si mai sofisticat. Succes la ales ( FUNDA?)

| Mitzu7 a răspuns:

X530.Funda?