| Andrei_Ionut_1998 a întrebat:

Ce placa de baza pana in 3 milioane ar fI buna? si sa suporte procesorul AMD FX-6300..ADICA SA NU SE INCINGA REPEDE SI SA MA TINA MULT TIMP?

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pana in 3 milioane nu ai ce sa faci cu ea dar la 340 lei gasesti asta
http://www.cyberport.ro/......ox-4626407
Bafta!

| SilviaDulcik a răspuns:

Taken are mare dreptate dar a omis sa spuna ceva, sa ai mare grija ce revizie este, sa nu fie revizia 1.0. Are multe probleme.
Cine sa nu se incinga? Procesorul? Asta tine de cooler si de cat de bine este aerisita carcasa.

| taken a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/ga-970a-ds3/
Are socket AM3+ ca si procesorul despre care ai spus, suporta 32 GB RAM, are 6 mufe(nu stiu exact cum le zice) SATA 3, are doua USB 3.0.

| Andrei_Ionut_1998 explică (pentru taken):

Pe accea voiam sa o iau eu.dar uite-te in comentari

| SpecialistIT a răspuns:

Cea mai buna placa de baza pentru a suporta FX-6300 este Asrock 970 Pro3.
Pret aici: http://www.marketonline.ro/placi-de-baza/placa-de-baza-asrock-970-pro3
Placa va ramane rece si va merge fara nici un fel de problema.
Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de placa.

Bafta!

| Andrei_Ionut_1998 explică (pentru SpecialistIT):

Nu se potriveste cu AMD FX 6300 Uita-te la cpu suport list...

| SpecialistIT a răspuns (pentru Andrei_Ionut_1998):

Ba da, se potriveste perfect. Trebuie doar sa ceri operatorului ce iti ia comanda sa iti faca un update de bios la placa de baza. La toate magazinele aceasta operatiune costa, in unele locuri chiar foarte mult, in schimb, la MarketOnline este GRATIS.

| maryusmono a răspuns:

Nu are treaba cu procesorul. Placa video trebuie sa fie suportata de placa de baza.

Ceva sa se incadreze in bugetul tau ar fi: http://bit.ly/152a4ho