Întrebare recomandată | WorldCUP10 a întrebat:

Ce placa video ar fi bine sa aleg la un laptop? Specific faptul ca nu ma joc pe pc, decat foarte rar, deoarece am PS3. Dar urmaresc multe filme. Placa integrata sau dedicata? Ce ar fi mai indicat?

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Cel mai bine pentru tine si pentru laptop ar fi sa aiba o placa video dedicata, chiar si mai slaba, din mai multe motive:
- castigi viteza de lucru, pentru ca aplicatiile nu iti folosesc memoria RAM
- aproape orice placa video dedicata e mai buna decat placa video integrata
- placa video dedicata proceseaza informatia separat

Alege ceva cu placa dedicata, chiar de ar fi ceva mai slab!

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pentru laptopuri nu exista placa video separata are numai integrata!

| Mozurov a răspuns:

Daca spui ca nu te intereseaza jocurile atunci placa integrata este foarte ok.

| putush89 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi o placa dedicata. intra aici si alege http://adf.ly/F8qMO