| Bushid0 a întrebat:

Ce placa video (mai buna) ar merge in loc de Nvidia GeForce GT630 2GB 128 biti DDR3? intr-un pret maxim de 350 lei, nou sau second...Astept pareri/raspunsuri/recomandari de la cunoscatori, va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Cea mai buna alegere in acest buget este r7 250. http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
Este ea 390 lei la pcg, dar la alte magazine o poti gasi si sub pretul de 350 lei!

| Bushid0 explică (pentru Jipa95):

Doar ca asta i ddr5, intra pe placa de baza ddr3?

| sltlp a răspuns (pentru Bushid0):

Dar tu ai vazut placa de baza cu ddr5? Imi arati si mie una?

| Jipa95 a răspuns (pentru Bushid0):

Nu conteaza, este compatibila!

| Bushid0 explică (pentru sltlp):

Eu am pus intrebari pentru ca nu ma pricep, eu credeam ca difera

| sltlp a răspuns (pentru Bushid0):

Știu, dar dacă cautai pe net aflai instant ca nu au legătură cele doua.