| Leeroy a întrebat:

Ce placa video mi s-ar potrivi? Si am urmatoarele configuratii:
Procesor: AMD Athlon II X2 250
Placa de baza Gigabyte: M61PME-S2P (PCI-Express x16)
Rami: 4GB DDR2
Placa video: nVidia GeForce 6150SE (si vreau sa o schimb)

Ce-mi recomandati ceva foarte bun nu conteaza cati bani costa... Dar sa fie pe nVidia.
Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Ce monitor ai? (rezolutie, diagonala etc)

Placa asta ar fi perfecta pentru tine:

http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

Intr-un comentariu, cineva spunea ca avea procesor ca al tau (culmea, si eu am) iar cu placa asta face o combinatie buna.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ma scherimuvi... ddr2 is spanuri, iar ddr4 is costisitoare, si neperformante(ddr4 aveau si o porecla: funale, produc putin, scot mult "fum")Da-mi un mesaj si zi-mi cati bani poti aloca.

| sltlp a răspuns:

Daca ai un monitor ceva mai mare, mergi macar pe http://www.pcgarage.ro/......5-192-bit/

| Scherimuvi a răspuns:

DDR2 sau DDR4 poate chiar si DDR5