| CR_Andres_1992 a întrebat:

Ce pot sa fac daca imi apare eroare la laptop, ceva gen ca trebuie sa intru in bios sau geva de gen, iar eu nu stiu parola de la bios? Ajutati-ma plisss

1 răspuns:
| HMike a răspuns:

Salut andres

E ceva mai complicat in aceasta situatie, laptopul trebuie desfacut si scoasa o baterie de bios [CMOS], e un platan mic de metal, e pus special pentru a retine setariile de bios, parola, data laptopului.
Trebuie sa scotii bateria laptopului si bateria CMOS in acelasi timp, il lasi cam 1 minut, dupa care poti pune inapoi bateriile, si parola ar trebui sa dispara
NOTA:Inainte de orice, incearca parola "Password", unele laptopuri au parola preinstalata asa.

Sper ca te-am ajutat, bafta.

Funda? :*