| Ooterog a întrebat:

Buna Tpu..Am o problemaaaaa! Mi-am dezinstalat mess`ul pentru k ca nu mergea si am vrut sa-l instalez din nou dar numai am loc in C si nu stiu ce programe sa sterg ca sa incapa crying Ajutati-ma va rog unde sa-l instalez am incercat si in D dar imi da o eroare la incarcare si nu`mi apare nici iconita mess`ului nimic... PLisss crying

14 răspunsuri:
| omide a răspuns:

Ce eroare iti da?
instaleaza tu advanced sistem care si dai sa-ti goleasca pe acolo de fisier junk
il gasesti aici http://download.rnt.ro/detalii.php?id=76

| vali1985 a răspuns:

Pai spune ce programe ai si iti pot spune eu ce poti sterge.

| kErTiLLo a răspuns:

Ii dai click dreapta pe C si pe urma disk cleanup... astepti si se elibereaza loc (se sterg programele si filele shortcut si cele nemaifolosite)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate tii pe desktop folder-e cu imagini, muzica sau orice altceva care ocupa mutale in D.
Intra la start > selecteaza "numele pus pc-ului > intra in folder-ul Downloads sterge ce nu-ti mai trebuie.
Daca ai jocuri, poate le-ai instalat in C, dezinstal-eazale si instal-eazale din nou pe disk-ul D.

| SuicideSilence a răspuns:

Dezactiveaza hibernarea (daca nu folosesti) pentru a elibera niste spatiu.
daca ai windows 7: CMD (click dreapta pe cmd, run as administrator) acolo introduci aceasta comanda EXACT cum e scrisa aici: powercfg -h off si apoi apesi enter

Răspuns utilizator avertizat
| SuicideSilence a răspuns (pentru Ooterog):

Start -> all programs -> accessories -> command promt
sau
start -> si in casustza de search tastezi : cmd
sau
start -> in cazutza de search tastezi run, iar apoi cmd.
(nu uita sa dai click dreapta si run as administrator)

| lSummerl a răspuns:

Instaleaza-l in D.ia-l de aici http://messenger.yahoo.com/

| akaleesh20 a răspuns:

Instaleaza-l in Dwinking

Răspuns utilizator avertizat
| akaleesh20 a răspuns (pentru Ooterog):

Reinstaleaza windows-ul ...nu e normal sa iti dea erorisad

Răspuns utilizator avertizat
| CronoLead a răspuns:

In primul rand, uitate in Control Panel, Add and Remove Programs, mergi peste toate fisierele si vezi care nu ti-ar fi necesare, cele ce nu au legatura cu driverele sau cu windowsul. In general programelele cum ar fi toolbarurile, chiturile de download, etc. Dar ai mare grija ce stergi ca altfel vei fi nevoita sareinstalezi anumite programe imoportante sau mai rau "windowsul". Succes

| TeIubescMuhaha a răspuns:

Nu trebuie sa-l instalezi neaparat in C thinking in caz ca vrei sa stergi ceva, sterge ce ti se pare ca nu-ti foloseste. happy