| anonim_4396 a întrebat:

Ce preferati intre telefon si laptop? Am de ales intre iPhone 13 Pro Max, dar fara laptop si iPhone 8 Plus si Macbook Pro 16 2019 in varianta full specificatii.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce preferi tu. Modul in care ai nevoie de unul sau de altul.

| Lukasssz a răspuns:

Laptop, e mai smecher.

| Brizbriz a răspuns:

Ce generatie esti?

eu nu stau pe telefon decat daca nu am incotro, mi se pare ABSOLUT penibil toti care se kiombesc la un montor de 5-6" fata de mine care am am 27", si se chinuie pe tastatura virtuala care e penibil de inghesuita

insa, astia din mileniul asta, stau toata ziua numai pe telefon si, daca au laptop, il folosesc numai daca nu au incotro

chiar am vazut pe telefon zmeul zmeilor, iar la ora de info, abia si-a luat cinciu', ca e mult prea greu sa dea in taste

sau in statia de autobuz, o pitipoanca, fardata, machiata si cu unghii lungi, care, cu toate unghiile lungi, tasta pe telefon de parca era apucata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu personal folosesc mai mult telefonul atunci cand sunt acasa, rareori folosesc computerul sau laptop-ul.
Cand sunt la munca intru pe laptop dar daca as fi sa aleg as alege si telefonul si laptop-ul datorita faptului ca sunt fiabile si usor de transportat happy

| literallythesamebruh a răspuns:

Dacă îl cumperi nou, iPhone 8 Plus nu-i o alegere chiar rea nici în 2022. Iar despre laptop pot spune că nu trebuie să ratezi oportunitatea de a-l avea. Nu merită să investești atât de mult într-un telefon ca iPhone 13 Pro Max.

| literallythesamebruh a răspuns:

Însă trebuie să ții cont de faptul că ăsta s-ar putea să fie ultimul an în care iPhone 8 Plus mai primește update-uri de soft.

| DeeDee817 a răspuns:

Depinde ce preferi tu. Eu dacă as fi fost in locul tau as alege laptopul și telefonul. iPhone 8plus nu e rău nici in 2022, mulți îl folosesc și acum. Nu merita sa dai o căruță de bani pentru 13, ce face 8plus face și 13 doar ca are mici îmbunătățiri. Alegerea îți aparține

| RoxanaGabriela99 a răspuns:

Aici depinde foarte mult și de cum ești tu ca persoana. Eu, spre exemplu as alege telefonul și laptopul, chiar dacă iPhone 8 este un model mai vechi, încă se descurca. Eu am un iPhone 11 și un iPhone 6 și sunt mulțumită de ambele. Pentru anul in care a ieșit, iPhone 6 se comporta mai mult decât decent. Am un IPod din 2000 care încă mai funcționează? acum sa fii atent la versiunea de iOS, nu știu care este versiunea pe 8, eu pe 6 nu pot descarca anumite aplicații pentru ca nu se mai fac actualizări. Dacă ești o persoana care sta pe laptop, alege cea de-a doua varianta. Dacă știi ca stai pe laptop odată pe săptămâna, alege telefonul. Nu te va dezamagi.

| volodimir a răspuns:

Indiferent,tot la fel de prost o sa fii indiferent ce alegi.