| uhegartfea234 a întrebat:

Ce procesor imi recomandati pentru. gaming? [sa fie performant, sub 700 ron, 800 maxim]

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Prietene, procesoarele astea nu se cumpara asa cum ti se scoala tie. Trebuie sa fie intai compatibil cu placa ta de baza. Spune-mi ce model este.

| uhegartfea234 explică (pentru Jipa95):

Am placa de baza foarte buna, este compatibil orice procesor [ am verificat ]

| Jipa95 a răspuns (pentru uhegartfea234):

Fara suparare, dar esti idiot.

| uhegartfea234 explică (pentru Jipa95):

Jon Snow, nu ma avantajeaza cu nimic parerea ta.

| EnvyU a răspuns:

Trebuie sa zici intai ce placa de baza ai si placa video si ce procesor ai acum? Ca poate trebuie placa video upgradata. Jocurile in general cer mai mult de la placa video.

| uhegartfea234 explică (pentru EnvyU):

Am quad-core de 2.50 ghz si nvidiageforce gtx 550. placa de baza nu trebuie upgradata pentru. ca am verificat.

| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns:

Ar fi bun un AMD FX 6300, sau ceva din seria Kaveri de la AMD...