| fantomadinmormant a întrebat:

Vreau si eu sa imi iau un laptop mai performant. m-am hotarat la un sony vaio. din cele care se pot cumpara de pe siteul oficial, ce serie imi recomandati? memorie mare, procesor mare, nu foarte greu, bun pentru gaming. FOOOOOOUNDITZA!

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Acest model este exact ce-ti trebuie:

http://www.emag.ro/......1M1EWI.EE9

5 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Nu mai te lua niciodata dupa aparente(avatarul meu)-->doar nu e asta motivul pentru care mi-ai mai dat si fundahee hee, in fine acel sony vaio e chiar ce-ti trebuie. Asta e cam printre cele mai vandute de la Sony in momentul de fata. Iti merge orice joc pe el, chiar si cele mai noi. In general, e destul de performant, nu doar pentru jocuri. Poti face destule cu el, numai sa stii tu ce sa faci. Este un laptop de generatie 2010.

P. S. : fara suparare, dar daca tot ai 12 ani imi permit sa-ti dau un sfat: Sony Vaio pentru cineva de varsta ta e un moftbig grin, un Acer la 24-25 milioane face 80-90% ce poate sa faca acest Sony Vaio. Zic asta pentru ca sunt modele de Acer cu aceeasi placa video, acelasi procesor, doar ca design, fiabilitate nu exceleaza(dar exista extensii de garantiehappy. Mai mult dai 32 milioane pentru. brandbig grin ca e el Sony Vaio:p Inca ceva, daca nu te prea deplasezi, poate n-ai nici nevoie de laptop, asadar iar e un moft, si mai bine cu max. 15 milioane cumperi o unitate/sistem PC decent(a) care e mai performant(a) decat un laptop de 50 milioane. Ma rog... dar daca ai tai au bani de dat pe laptop-uri pentru copilul lor de 12 ani, de ce nu?tongue

| CM7YRE a răspuns:

Ia-ti un ferrari sau acer, uite de-aici...
http://www.emag.ro/notebook_laptop

| noName_8681 a răspuns:

Pai pot sa iti spun ca ai ales o marca fff buna, daca nu cea mai buna. sony vaio sunt cele mai laptop-uri. cat despre cum ar trebui sa fie laptopul, aici e discutabil, depinde ce vrei u.
Pai sa incepem, in primul rand trebuie sa aiba procesor Intel® CoreTM2 Duo, ar fi bine sa aiba 3 sau 4 GB (rami) iar o memorie de 320 GB e suficienta (nu e bine sa fie prea mare, adica vreo 500 GB), e de dorit o placa video HD iar restul sunt la latitudinea ta.
uite... de ce nu te uiti pe acest site emag.ro, aici poti sa gasesti cele mai bune laptopuriwinking

| Lilik a răspuns:

Nu ma pricep la detaliile de genul asta, dar iti pot spune ca am sony vaio si e super. nu stiu acum in ce masura conteaza seria.

| fantomadinmormant explică:

Multumesc fmult Aero, tz-am dat funda, dar tin sa precizez ca vreau sa fie rapid, si vreau sa imi pun jocuri care sa mearga bine pe el, la urma am 12 ani. dupa imagine se vede ca esti expert in asta. astept in continuare raspunsurihappy:d