| catalin542000 a întrebat:

Ce procesor mobil ar fi mai bun pentru gaming pe telefon in cazul meu?
Ne referim la un s10plus, s20ultra, etc, în general care este cel mai bun procesor pentru gaming?
Snapdragon sau exynos sau kiro (sau ceva de genul).
Dupa cum am văzut, cel mai bun este snapdragon însă va intreb si pe voi!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Snapdragon 865.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cel mai bun dupa scor e A13 de pe Iphone 11( acolo ai si ecran cu rezolutie mica deci duce mai usor orice joc). Din cele de pe androide clar Snapdragon 865. Eu recomand un telefon Oneplus 8 cand o sa apara in 14 aprilie.( eu am de 2 ani Oneplus 6 si inca merge super orice joc).

| Eugen80 a răspuns:

Pe piata din RO nu vin cele mai puternice procesoare, ci la americani.
Decat sa dai banii pe un telefon de ultima generatie, mai bine iti iei un laptop de gaming si vei fi MULT mai castigat.

| strumf007 a răspuns:

Snapdragon, deoarece exynos este un procesor facut de Samsung, dar care merge destul de rau, iar kiro nu am gasit (doar in cazul in care nu te referi la "Kryo", ceva inclus in snapdragon-uri). (Pentru a intelege mai bine diferenta dintre snapdragon si exynos pun aici un video: https://www.youtube.com/watch?v=6CUSe8kgIE8 )