| BackAgain a întrebat:

Ce program de creat video-uri (imagine + clip) este mai bun pentru un concurs? Imi trebuie ceva care poate concura cu Sony Vegas (care sa nu fie tot Sony Vegas). Preferabil ceva usor de folosit, dar performant (cum ziceam, sa poate concura cu Sony Vegas, fiindca sunt sigura ca multi il vor folosi pe acesta).

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| rutanklan a răspuns:

IMovie, windows live movie maker, de obicei vin preinstalate pe sistemul de operare. (al doilea e free to download)

| smecheru24 a răspuns:

Iti recomand Pro Show Gold si Picasa 3. Sper ca am ajutat.

| BackAgain explică (pentru smecheru24):

ProShow Gold il am si imi place, dar incarca greu clipurile...

| smecheru24 a răspuns:

Picasa 3 e super bun, tu faci videourile, poti sa incarci videouri, eu il folosesc si e bun, nu e numai pentru videouri, ci si pentru imagini.

| BackAgain explică (pentru smecheru24):

Poate concura cu Sony Vegas (la capitolul masking+effects)?

| smecheru24 a răspuns (pentru BackAgain):

Da

| BackAgain explică (pentru smecheru24):

De fapt, nu are masking... mi se pare ca o combinatie intre WMM si PhotoScape xD

| Alina201 a răspuns:

Cam greu de gasit unul care sa concureze cu Sony vegas si sa nu fie Sony vegas, insa iti recomand Adobe after effects cs5