| Spataru_Mugur_1965 a întrebat:

Ce program folosesc sa deschid fisierele PDF?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti folosi Foxit Reader sau Adobe Reader, ambele sunt gratuite si le gasesti pe site-urile oficiale. Primul este mai mic.

| dannyel86 a răspuns:

Pentru format pdf exista softuri dedicate, care nu trebuie sa lipseasca din sistemul tau. Unul dintre ele e Adobe Reader (foarte popular), dar mai sunt si altele care il pot inlocui (Foxit Reader, PDF-XChange Viewer etc). Odata instalat unul din ele, fisierul pdf se va deschide automat si fara probleme prin acel soft.