| Xres100 a întrebat:

Prin ce program se deschid fisierele cu ". ide " la sfarsit?

5 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Nu se zice cu ".ide" la sfarsit, ci cu extensia "ide". Sunt fisiere pentru antivirusul Sophos si nu cred ca ai nevoie sa le deschizi, sunt ca si DLL-urile(dau un exemplu).

| Xres100 explică (pentru Kanghu):

Pai sait dau un exemplu... defaut.ide din gta vice city... imi apare program necunoscut
!

| Kanghu a răspuns (pentru Xres100):

De ce ai vrea sa-l deschizi?

| Xres100 explică (pentru Kanghu):

Pentru ca vreau sa joc gta vc:mp si imi da o eroare in programul defaut.ide care este un program nectnoscut...

| waveed a răspuns:

Mai detaliat - http://bit.ly/z5nAHK