| alyntoxic50 a întrebat:

Ce program imi trebuie pentru a mixa live peun radio online? si ce trebuie sa fac? funda si vot

Răspuns Câştigător
| REDSQ a răspuns:

Poti utiliza Sam Broadcaster (mai ciudat programelul) sau Virtual DJ

1. iti faci DNS gratuit la www.no-ip.com (iti faci cont intai apoi adaugi host de ex. radiox.no-ip.org, va trebui sa introduci ip-ul tau si sa ti-l notezi, asta daca ai ip fix, daca ai ip dynamic - care se schimba - atunci iti trebuie sa bifezi "dynamic ip")
2. iti notezi numele care ti l-ai ales (radiox.no-ip.org) si Ip-ul serverului (daca mai e cazul, daca e dynamic nu il mai pui) si-l introduci in Programul de mixat "Virtual DJ" la Config - Broadcasting - bagi adresele acolo)
Mult succes. Alte detalii mai gasesti sipe Google. "how to broadcast Virtual Dj"