| Simple Girl:X a întrebat:

Ce programe stiti care curata pc-ul de virusi etc.si nu necesita instalarea Windowsului? Ca nu vreau sa-l instalez acum...am ccleaner, dar mai vreau si altceva.

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi CC cleaner nu este un antivirus.Programul ăsta este un utilitar de curăţare al registrului. Uite încearcă Avira antivirus free, dar cel mai bvine este să îţi reinstalezi Windows-ul. Avira antivirus free îl poţi descărca de aici:
http://www.free-av.com/
Dar trebuie înnainte de a-l instala să dezinstalezi vechiul antivirus, asta pentru ca să nu se bată cap în cap.Succes.

| judgement a răspuns:

1. programe cc cleaner sunt o prostie
2. daca bagi anti-virus cu virusu in el o sa ai surpriza sa te trezesti ca nu mai porneste exact cand ai nevoie de el
3. ccleaner nu este anti-virus
4. Reinstaleaza windowsul si apoi baga un antiviurs (recomand nod32) si nu o sa mai ai nici cea mai mica problema

| Ana213 a răspuns:

Daca nu ai auzit de tunne up utiliti 2009(prefer ca 2010 e naspa) iti recomand, curata registrii, rami, fisiere temporare, setari de securitate, tot ce vrei tu asta pentru mentenanta.

Ca si antivirus iti recomand sa scanezi cu,, bit defender online scan" adica nu trebuie sa instaleziwinking

| bestmusik a răspuns:

Iti recomand Kaspersky virus removal tool care iti scaneaza tot pc-ul si iti sterge virusii(cred ca te intreaba pe tine inainte daca vrei sa stergi sau nu virusul detectat) si in plus e gratuit.
Ar trebui sa scanezi pc-ul cam o data pe saptamana.
Kaspersky virus removal il poti descarca de aici:
http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml

| KLU a răspuns:

Avira premium security 10
cauti pe google ca ai licenta promotionala pentru 3 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ccleaner, curata registri
Ccleaner foloseste doar windows.
linux nu are probleme cu virusii.
pentru antivirus incearca : avast(consuma putin )
kaskpersky (consuma mult )

| KobraXS a răspuns:

Daca vrei sa cureti registri, ia ccleaner sau pentru a optimiza memoria RAM ia RAM rush, dar pentru virusi iti recomand AVAST free antivirus 2014, eu am un calculator cu 1.8 GH si 988 MB RAM si totusi imi merge bine sistemul.

| jorjet_6415 a răspuns:

Bitdefender si Avast