| Freakystille a întrebat:

Ce sa aleg Intre windows 8 consumer preview si ubuntu 12.04 LTS.

Eu ma joc doar cs si in rest stau pe messenger facebook etc...

Astept pareri. Mersi

8 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Windows 8 este beta, ubuntu este o versiune mai stabila fiind proaspat lansat. In plus este gratuit si ai zilnic updateurile la "scara". Iar designul zic eu ca este mult mai interesant decat la windows 8 care nu este altceva decat un windows 7 cu mici adausuri mai mult sau mai putin inutile. Ubuntu 12.04 iti dai posibilitatea sa conectezi mai multe conturi de messenger in acelasi timp, iar buzzurile nu te vor mai stresa big grin Unde mai pui ca imediat dupa instalare ai office, messenger, playere (de filme si audio) gata instalate, trebuie doar sa instalezi pluginurile pentru fisierele pe care vrei sa le redai, iar asta se face super simplu. Iar browserul default este firefox, nu petarda de IE happy

| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Greu de zis. Chiar daca Windosul e mai bun, e doar un beta a betei... E bun Ubuntu, daca merge cs.

| frikk a răspuns:

Pentru cs este excecelent sa ai win
xp sp2.

| pclama4556abelxp a răspuns:

Nici unul nu este bun.Tu ce calculator ai? Daca imi spui iti pot da o recomandare.

| Freakystille explică (pentru pclama4556abelxp):

Componente pc :
Intel core 2 duo 2.53 GHZ, nvdia geforce gt 9400 512 mb, ddr2, 2 gb ram

| Gas a răspuns (pentru Freakystille):

Descarca ubuntu 12.04 ardel pe un cd si ruleaza sistemul de operare fara sa-l instalezi si te poti convinge singur, nu ai nimic de pierdut, il incerci daca iti place il instalezi daca nu arunci cdul happy

| Freakystille explică:

Componente pc:
Intel core 2 duo 2.53 GHZ, Nvidia Geforce GT 9400 512 ram, 2 gb ram, ddr2

| Freakystille explică:

Pc: Intel core 2 duo 2.51 GHZ, nvdia geforce 9400 GT 512 mb, 2 gb ram, ddr2