| DariusAndi a întrebat:

Ce sa fac daca mi se opreste calculatorul tot timpul? Adica ii dau drumul, porneste, iar dupa 5 minute se stinge, cred ca de la virusi!

Răspuns Câştigător
| Tzitzi12 a răspuns:

Ai un virus puternic, mi s.a intamplat si mie de vreo 3 ori, schimba windowsul ( nu stiu sigur cum se scrie ) si incearca sa nu mai intri pe site-uri de care nu ai habar.

2 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Nu de la virusi...de la praf,desfacut si indepartat praful de pe radiatoarele sursei, procesorului, placii video.

| TupacShakur a răspuns:

S-ar putea sa fie de la virusi. sau poate procesorul se incalzeste prea tare si se inchide pc ul.
incearca sa il cureti dar ai grija cu ce
evita sa folosesti aspiratorul
se gasesc in magazine tuburi de aer comprimat pentru birou. Cumpara unul nu e prea scump vreo 20 de lei.

si sa iti mai dau un sfat cand folosesti tubul cu aer comprimat tinel intotdeauna drept. daca il ti stramb va iesi afara lichidul si iti vei stropi componentele. Si nu sufla cu aer mai mult de 10 sec astfel componentele ar putea ingheta.
daca se intampla sa il stropesti nu-i nimic doar asteapta cateva ore sa se usuce.