| theodora_2847 a întrebat:

Ce sa fac sa pot trimite mesaje unui nr?
Nu pot de pe niciun telefon, de pe nicio alta cartela, iar in rest merge, pot sa trimit oricui, indiferent de lungime sau retea! Ce se intampla? Toate setarile sunt corecte de la mesaje, inclusiv nr. centrului de mesaje.
Imi apare mereu "error sending message". Iar cei de la Cosmote habar nu au sa-mi dea o explicatie... Si e important! Vreau sa rezolv asta, trebuie sa-i scriu...multe.

Mentionez ca persoana se afla in tara, dar in alta regiune.

8 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Am patit-o si eu... atentie daca memoria sim e plia de mesaje nu iti mai permite sa primesti. poate e valabil si in cazul asta

| Petronela a răspuns:

Verifica memoria sim

| cornculapte a răspuns:

Telefonul/cartela ta nu are nici o problema. Problema e din cealalta parte, iar tu nu ai ce sa faci in directia aia.

| sorinake a răspuns:

1. respectivul nu poate primi mesaje de la nimeni.
2. casuta de mesaje este plina
3. problema de la telefonul respectivului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Theodora mi sa antamplat si mie intra la mesaje dupa setari mesaje cand ajungi la mesaje server mai jos scrie centru servicii si tastezi nr asta +40766000510 dai ok si cam atat

| cora95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot nu merge ca am incercat si eu

| theodora_2847 explică:

Nu e din cauza faptului ca nu mai are loc sa primeasca mesaje. Cand se intampla asa ceva, esti avertizat de telefon, chiar in momentul in care ai primit un sms, dar n-are loc sa "intre" si sa-l vizualizezi, dar dupa ce ii faci loc, stergand cateva altele, intra, era primit deja, doar ca nu il puteai vizualiza. Sunt sigura ca nu e vorba de asta, sigur l-ar fi atentionat telefonul. Chiar primul meu telefon, din preistorie…facea asta. Si acum asta din prezent, o face la cat de dat peste cap e. De altfel, chiar patesc asta in fiecare zi, mi se umple memoria, deoarece tot incercand sa-i trimit, se adauga mereu din nou un altul (fiecare de cate ori incerc sa-l trimit) in outbox (cele in curs de trimitere adica, care esueaza)…si fiind si mari, atinge mereu maximul, dar ma atentioneaza si le sterg mereu, lasandu-le doar intr-un "exemplar".
Nu stiu ce sa fac... problema e, cel mai posibil, de la reteaua zonei in care este acum sau a telefonului lui. SI nu stiu ce as putea sa fac eu...ca el nu stie de situatie.
Va multumesc.

| cora95 a răspuns:

Deci suni la 0214041234 apoi vb aia acolo dai pe 4 apoi iar vb aia dai pe 1 apoi vorbesti cu la de la serviiicii si ii spui k nu poti trimite mesaje el o sa-ti dea un cod la care sa suni si dupa merge am incercat si eu chiar merge! funda