| AlexAlexRazor a întrebat:

Ce sa imi cumpar :Xbox 360 sau un pc cu procesor AMD A8 6600K quad core 3.9, 6GB ram, placa video HD 8570D, hard de 1tb. Bugetul este de 1500 lei. Daca imi iau Xbox 360 il decodez si tot ies mai ieftin.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Decat pc-ul ala...
Daca era pc pe componente, recomandam pc.

| Rockat a răspuns:

Eu zic sa alegi pc-ul deoarece îl poți folosi și în alte feluri iar dacă vrei neaparat o consolă eu îți recomand PlayStation 3 sau 4.

| maxb a răspuns:

Iati XBOX One cand apare sau PS4.Deoarece ai placa video integrata ce o sa se mai blocheze in jocuri dar nu intotdeuna.

| AlexAlexRazor explică (pentru maxb):

Nu am bani de xbox one sau ps4, iar placa video de la PC pot sa o schimb mai incolo.Procesorul e quad core de 3.9, iar la xbox 360 e de 3.2 triple core.In plus nu ma incanta idea cu modatul consolei pentru ca nu stiu unde si cat costa.