| BulanShow a întrebat:

Ce sa-mi cumpar? :

Samsung Galaxy SII

Samsung Galaxy SIII
?

De ce s2 si nu s3? De ce s3 si nu s2?

Cel mai bun, corect, complet si inteligent raspuns are funda happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ar fi, totul depinde de tine. În primul rând prețul care dorești să-l plătești, apoi celelalte specificații:

-camera (personal sunt îndrăgostit de o cameră bună și zic că S3 face niște fotografii și filmări fullHD extraordinare)

-ecranul (dimensiune și calitate - S3 are cel mai bun display pe care am pus mâna unde negrul e negru, nu albastru închis sau altceva, nu este nici prea mare, nici prea mic)

-dimensiunile telefonului (dacă ai o mână mai mică atunci ar trebui să te gândești înainte de a arunca cu bani pentru că vrei totuși să ai cel mai bun confort)

-suport software (un telefon[partea hardware] este egal cu zero dacă are un software prost sau învechit)

-costul achiziționării (unii optează pentru noi, alții sh, alții pentru produse low sau high-end)

Pentru mine ordinea de eliminare a produselor în alegerea celui dorit: suport software, camera, design, funcționalități suplimentare, cost.

2 răspunsuri:
| PRoMeTHeUM a răspuns:

Cel mai performant este S3.
Cumpara S2 daca vrei sa economisesti bani si nu te deranjeaza ecranul mai mic.
S3 are un ecran mai mare fata de S2, daca crezi ca nu l vei sparge si ai banii necesari cumpara un S3.

| Rypzor1997 a răspuns:

Pai.S3 e mai bun decat S2. Daca era S2 performant nu mai scotea S3 S4 etc. Multumit? xD