| mateielisey a întrebat:

Ce se intampla daca instalez eu directx 11(placa video suporta)
Ceva inbunatatiri sau cerinte ma mari?

2 răspunsuri:
| GicuGagicu a răspuns:

Performantele vor fii mai bune daca placa este buna. Si daca placa este buna probabil ca deja are instalat dx 11. oricum nu vei vedea mari diferente si nu solicita cu nimic in plus pc-ul

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru GicuGagicu):

Ce abertatii zici frate? Daca instalezi DirectX 11 se vad diferente extrem de mari la consum foarte mic.Sunt cerinte mai mici cu DirectX 11 si sunt imbunatatiri pe masura. Daca ai placa de aia... salba care pretinde ca are DirextX 11 poti sa iti iei adio.Eu personal am o placa video cu DirectX 11 si se observa imbunatatiri ridicate la jocuri si nu numai.