| klark7410 a întrebat:

Ce se intampla daca instalez windowsul in partitia C si programele in alta partitie, spre exemplu partitia D?

8 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Da dar unele softuri nu vor putea rula. dar merge si sa pui in alata partitie.

| RAY a răspuns:

Programele pc nu au ce cauta in d, radacina hd e c nu d, lasa programele in c sa fie

| neutrino a răspuns:

Este chiar recomandat.

| K0sti a răspuns:

Nu se intampla nimic. Dar la unele programe exista riscul sa nu functioneze. Insa sunt putine. Asta se intampla mai ales la programele facute cu picioarele. Insa atentie, asta nu te scapa de a le reinstala in caz ca schimbi windows-ul.

Atunci cand le instalezi programele isi pun pe langa fisierele din prog. files si niste chei in registrii windows-ului, chei care vor dispare atunci cand reinstalezi sistemul de operare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci asta...mai bine lasa partitia C numai cu windowsul si in D baga muzica, imaginile si programelewinking

Răspuns utilizator avertizat
| alinxs a răspuns:

Nu se intampla nimic ba din contra e foarte bine

| Unsraw a răspuns:

In caz ca se duce Windul iti ramane tot ce ai instalat... Deci e cel mai bine asa big grin