| ApkBR a întrebat:

Am windows xp pe partitia C:. Daca as instala windows 7 pe o alta partitie, spre exemplu D:, ce se va intampla cu windowsul din C:? Va disparea si va ramane doar windows 7 sau voi avea 2 windows`uri pe acelasi pc?

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Poti sa ai 2 OS-uri pe un singur PC, se numeste dual-boot.
Exista tutoriale pe google cate vrei.

| mdany a răspuns:

Pc-ul va functiona cu 2 sisteme de operare, care iti vor ingreuna cu mult reactia de raspuns al pc-ului.

| Archy37 a răspuns:

Vei avea 2 windowsuri, dar iti recomand sa nu faci asa ceva, nu e bine, pentru ca e ca si cum ti-ai mai adauga un cap tie (imagineaza-ti... nu ai sti cu care sa gindesti) nu functioneaza normal PC-ul cu 2 windowsu-ri

| panther2007 a răspuns:

Vei avea doua windows-uri ce iti vor da conflict

| gabigabriel a răspuns:

Daca nu ai reformatat C al vei avea si pe cel vechi (xp). funda?

| dannyboy1996 a răspuns:

Si eu am avut pe vechiul meu pc 2 OS-uri. Windows xp si Windows 7. Cand porneam pc-ul imi aparea sa aleg ce sitem de operare vreau sa folosesc. Intr-adevar, mergea mai greu pc-ul, dar daca tu vrei neaparat sa ai 2 sisteme de operare, trebuie sa ai un pc mai bun, cu un procesor mai nou, ca sa nu simti diferenta.

| ApkBR explică (pentru dannyboy1996):

Nuu. Chiar nu tin sa am 2 sisteme de operare. Am mai avut 2 OS`uri si am vazut cum e. Si nu vreau sa se repete istoria, de aceea am pus intrebarea.