| gingergirl1 a întrebat:

Ce se poate face cu o tableta?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ce se poate face cu o tableta?
- poti edita si vizualiza fisiere txt
-poti edita si vizualiza fisiere Office, Word,Excel
-poti citi carti electronice
-poti vizualiza fisiere pdf cu Adobe Reader (au suport)
-poti edita poze in diferite formate, jpg,png,gif,bmp, etc
-poti vizualiza filme in diferite formate inclusiv HD
-poti vizualiza videoclipuri direct din browser
-poti viziona un program TV cu SopCast pentru Android
-poti folosii, Yahoo Messenger, Skype, Facebook
-adresa de email o poti folosii pentru a trimite, edita un email
-se pot instala jocuri, chiar si 3D
-pe unele tablete ai si videocall in Messenger si Skype
-se poate instala mouse, tastatura si diferite widgeturi
-se poate conecta la retele wi-fi.

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Tabletele de regulă sunt contruite pntru călătorii, oameni de afaceri ce călătoresc mult și vor să își controleze afacereile și de la distanță, etc., deci pentru internet, office, etc; eu le văd ca pe un laptop cu touch screen sau forma modernă a netbook-urilor.Succes

| Gas a răspuns:

Depinde de tableta cu ce accesorii sau caracteristici vine, in principiu aproape la fel de multe ca si pe un laptop. Studiaza un pic asta poate te ajuta http://www.e-boda.ro/media/diverse/Ghid_Tablete.pdf

| pwp a răspuns:

Poti sa stai pe net, sa te joci...

| LolaLollita a răspuns:

Navigare pe internet, jocuri, aplicatii, ascultare muzica, vizionare filme, realizare fotografii.

| edit28 a răspuns:

E un fel de laptop mai prost.

| deea37 a răspuns:

Este ca si un fel de calculator

| Strong_Emanuel_1998 a răspuns:

Orice poti face cu o tableta incepand de la: ascultat muzica pana la facut poze... poti intra pe retelele de socializare, poti vorbi pe messs... poti intra pe ent poti face aproape orice in afara sa vorbesti la telefon