| RA94 a întrebat:

Ce setari trebuie sa-i fac unui aparat DSLR (Nikon d5100) pentru a face fotografii HDR?

8 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Să-i dai una cu barosul.

| RA94 explică (pentru AikkoxD):

Daca dau cu barosul... e pacat... de baros ca se zgarie

| Revolt666 a răspuns:

HDR: On.

| RA94 explică (pentru Revolt666):

Crezi ca daca era asa usor mai puneam intrebarea asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă-l pe Mickey Mouse.

| RA94 explică (pentru anonim_4396):

A zis ca nu stie nici el

| Claul a răspuns:

Intri in meniu aparat (buton menu), alegi shooting menu, apoi Hdr mode selectezi on. Se dezactiveaza dupa efectuarea unei fotografii.
Daca ai de gand sa il folosesti des, ii poti pune scurtatura pe butonul Fn (Menu-Custom settings menu- Controls-Assign Fn button si alegi Hdr).
Bafta

| DaShulet a răspuns:

Dar hdr la d5100, merge numai salvand jpg? ...raw nu merge... nu?