| Ion_Andrei_Cosmin_1999 a întrebat:

Ce spuneti de acest calculator de gaming? Ceva pareri? Ce sa mai schimb la el? (Buget maxim 35 de milioane) http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1074512/

5 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Cauta un procesor pe 22nm!
Este foarte bun si asta dar sa-ti zic o faza laughing diferenta dintre 32 nm si 22 nm este ca un 2.7 dual pe 22nm face un 3.3 quad pe 32 nm! ambele procesoare Intel i5! Ala 2.7 dual este ulv [ultra low voltage] de cam 15W si quad-ul de cam 95Wwinking
Calculatorul este bun, configuratia este buna, ai putea trece pe Intel si nVIDIA dar sunt mai scumpe, amd nu se prea atinge de Intel dar procesoarele sunt mult mai ieftine decat cele de la Intelwinking

| Ion_Andrei_Cosmin_1999 explică (pentru RB26DETT):

Ce zici? Din ce am vazut eu, ruleaza orice joc la ora actuala la ultra! M-am intreresat pe net! Eu o sa il iau pentru a face gameplay la jocuri, atat. Si am zis sa selectez piesele acestea! Ce zici, duce orice joc?

| RB26DETT a răspuns (pentru Ion_Andrei_Cosmin_1999):

Da, va duce orice joc lejer;) fa-ti cont pe http://www.game-debate.com/ 'construieste-ti' calculatorul la ei pe site si uita-te la ultimele jocuri aparute la cerinte ca-ti spune cum rulezi jocul;) eu unul zic ca-ti ruleaza fara probleme orice joc, pe 27 iunie am inteles ca apare gta 5 pe pc :P

| SteelGamingRomania a răspuns:

Este foarte bun, dar mai pune si un cooler deoarece procesoarele amd nu au tocmai un sistem de racire ok.