| adrian_5886 a întrebat:

Ce spuneti despre sistemul de operare LINUX UBUNTU 11.10? Se pot instala programe la fel ca la windows, daca nu care este diferenta? Dar acele aplicatii sunt cu bani?

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Este un sistem de operare Open-Source la fel ca si programele care le poti instala pe el. Nu platesti pentru ele. Da se pot instala programe la fel ca in Windows. Nu prea suporta jocuri.

2 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Cand am mi-am luat laptopul. avea ubuntu...deci frate nu dadeam de partitii...e o mare prostie.

| Attomm98 a răspuns:

Ce iti recomand eu?
1.I-ati windows pentru ca o sa poti fi mai ok cu el.
2. Da-i funda lui eucumine010 pentru ca a raspuns foarte bine.