| CHIRCULESCU a întrebat:

Ce studii superioare se cauta/sunt de preferat pentru un om care repara lucruri de la telefoane, calculatoare, laptopuri... Pana la lucruri ca frigidere, aspiratoare sau televizoare, etc... sau montarea si instalarea de surse de curent / prize / instalatii? Vreau ca dupa liceu sa urmez o facultate ce m-ar ajuta sa invat astfel de lucruri. Imi doresc sa ma ocup cu lucruri electrice, electrocasnice, etc. Ma puteți ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cei care repara se numesc "depanatori" si nu au nevoie de facultate, ci de un curs de meserii: electronisti, electromecanici, electricieni samd.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Tot ce vezi la sectiile unei facultatii care au "electro" inainte, e pentru tine, fie ca e vorba de electronica, electrotehnica, electromecanica, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de electronica clar