| HoovusPiratus1 a întrebat:

Ce tableta grafica imi recomandati, vreau sa fie intre 400-600 de lei?

6 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Cred ca mai bune sunt tabletele wacom. Am avut o tableta diferita de wacom. Creionul avea baterie si intra in standby. Cand aveam nevoie sa-l pornesc trebuia sa apas cu el intr-un loc oarecare ca sa porneasca. Deci creionul cu baterie poate fi deranjant. Intra in standby si are greutatea mai mare avand baterie. In afara de asta, cursorul nu statea fix. Daca tineam crionul fix intr-o pozitie cursorul executa niste oscilatii mici si lasa un punct mai gros. Daca trageam o linie cu viteza mica, obtineam o linie tremurata. Acum am o tableta wacom si nu am problemele pe care le aveam cu cealalta. Creionul e fara baterie, e mai usor, e oricand gata de utilizare, iar cursorul e mult mai stabil. Eu am un wacom ieftin (model vechi), deci nu pot face o recomandare exacta, insa e de preferat sa fie creion fara baterie, iar in ceea ce priveste firma, Wacom imi inspira mai multa incredere.

| HoovusPiratus1 explică (pentru halogen001):

Mersi pentru recomandare

| halogen001 a răspuns (pentru HoovusPiratus1):

Cu placere! Eu n-am avut nevoie de ceva foarte performant si am luat ce am gasit mai ieftin si am vazut cu ocazia asta ca exista si tablete grafice care nu pot fi folosite, pentru ca nu au stabilitate si nu au precizie.

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Iti recomand tableta grafica Genius I405X, pe mine m-a costat 160 sau 180 de lei cu tot cu transport, fiind o tableta foarte foarte bună. O recomand pentru desenat!
Aceasta vine la pachet cu vârfuri pentru pix, si este foarte usor de instalat pe un calculator.

Un link cu un review să îți faci o parere:
https://youtu.be/V1odpEL2hDQ
De unde o poti cumpara?
https://ipon.ro/shop/termek/genius-easypen-i405x/191074

Ti o recomand cu incredere, o găsești si pe site ul EMAG da cu un pret de 200 de lei.

| HoovusPiratus1 explică (pentru AlaSwek):

Multumesc pentru recomandare