Întrebare recomandată | condemnedAntagonist a întrebat:

Ce tabletă îmi recomandaţi care să îndeplinească următoarele cerinţe:
- Să meargă cu creion special
- Să pot desena rpc-uri, manga etc.
- Să pot accesa internetul prin WI-FI
- Să aibă minim 16 gb
- Să fie pana în 400€.

Răspuns Câştigător
| vladutzick a răspuns:

Salut. Iti recomand Samsung galaxy tab. Pa.

6 răspunsuri:
| seby19 a răspuns:

Adevarul e ca nu prea poti face toate alea cu o tableta de 400 de euro maxim.
Pentru desenat e clar ca iti trebuie o tableta grafica. Daca renunti la desenat poti gasi multe tablete care sa coste pana in 400 de euro si sa indeplineasca celelalte criterii. Intra pe un magazin online de specialitate gen eMAG sau pcgarace si cauta acolo utilizand filtrele.

| condemnedAntagonist explică (pentru seby19):

Eu fac de obicei manga şi nu mă pot lăsa, eu desenez tot timpul, tabletă grafică am.

| seby19 a răspuns (pentru condemnedAntagonist):

Trebuie sa stii ca desenatul pe o tableta gen galaxy tab nu e la fel de intuitiv precum desenatul pe o tableta grafica. Am vazut ceva videouri in care desenau unii pe galaxy note 10.1 si nu era chiar rauhappy.
Imi poti arata cateva desene facute de tine, te rog?

| condemnedAntagonist explică (pentru seby19):

Vreau să fac nişte albume noi, să le retuşez, cand vor fi gata le voi face publice şi ţi le voi trimite prin mesaj.

| seby19 a răspuns (pentru condemnedAntagonist):

Pai ziceai ca faci de obicei manga si credeam ca ai ceva desene prin PC. De asta eram curios sa vad ce iti iesehappy. Cam ce te-ai gandit sa faci?

| condemnedAntagonist explică (pentru seby19):

Nu le-am scanat.