| Dominicc a întrebat:

Ce telefoane preferati?
cele cu touch screen sau cele cu tastatura?
care sunt mai rezistente si mai bune?

voi de care aveti? sunteti mutumiti de el? defecte ceva?

30 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Pai cei care nu au avut inca un telefon touch screen este normal sa prefere telefoanele touch screen.
Iar cei care au deja telefon touch screen sunt unii care sunt multumiti sunt unii care nu, la telefoanele touch screen display-urile sunt foarte sensibile, la telefoanele cu touch screen display-urule se sparg mai usor decat la cele obisnuite, daca le scapi depinde ce noroc ai sa nu se sparga display-ul. Dar Telefoanele touch screen fac parte din noiile tehnologii, sunt mai noi, mai destepte, au aplicatii destepte, camere foto cu multi megapixeli si video de inalta definitie(unele), sunt mai subtiri, eu merg pe cele cu touch screen.

| mgtow a răspuns:

Cel de tastatura prefer eu, acum am un Samsung cu clapa vechi de vreo 5 ani si bateria imi dureaza vreo 3 4 zile am chef sa mi-l schimb

| Floreenofficial a răspuns:

Cu taaaaaaaaaaaste!
ma enerveaza touchscreenul! e si sensibil. oribil! at wits' end
momentan am un harb
dar imi doresc din tot sufletul un Nokia X6 sau un Express Music! sad

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu am un telefon bunicel Sony Ericsson k550i cu care imi fac treaba, vorbesc, ma uit la ceas, ascult muzica, fac poze etc.Nu imi trebuie unul foarte foarte performant. Oricum am dat destul de multi bani pe acesta.Telefonul trebuie sa fie util nu foarte performant, sa iti faci treaba cu el.Succes

| Ingerasull99 a răspuns:

Prefer telefoanele cu tastatura, cele cu touch se pot strica mult mai repede!

| BackAgainToTPU a răspuns:

Pai eu le prefer pe ambele si modelul care poate sa imbine cele 2 forme, si sa arate bine, ar fi Corby Pro.
Prefer touchscreenul, nu se strica, cum spun altii! Ei nu au tinut un telefon cu touchscreen in mana mai bine de-o luna! Eu am Corby simplu, desi imi doream un Pro.
Tastatura este buna pentru ca e utila la mesajele instant, si SMS-uri, dar si touchscreenul, oferind un mod mai natural de a tasta, fara sa te doara degetele. Plus ca nu se pune praf intre taste.
Sunt fana ambelor taberehee hee

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Eu una le prefer pe cele cu tastatura, pentru ca cele cu touch se strica repede oh go on.eu am cu tastatura, dar nu sunt multumita de el pentru ca mi se sterg melodiile din cardstraight facelaughing

| ForbiddenLove a răspuns:

Imi plac mult telefoanele cu touchscreen dar cele cu tastaturu mi se par mai rezistente :-D.Eu am Samsung U600... e cu tastatura dar are si doua "butoane" touch screen.

| Ems a răspuns:

Deci, eu prefer telefoanele cu touchscreen pentru ca-s mai la moda, dar totusi am mai multa incredere in cele cu tastatura. Mai sensibile logic ca sunt astea cu touchscreen. Am avut Nokia 6300 2 ani, un tel. f bun n-a patit absolut nimic chiar daca l-am busit de nenumarate ori, iar anul asta mi-am luat un Lg gd 510 pop cu touchscreen si deocamdata sunt multumita. Nu a patit nimic. (intr-adevar nici nu l-am busit sau ceva.)

| Tufuu24 a răspuns:

Buna... Eu zic ca aman2 sunt foarte ok da toata lumea spune ca iPhonu se strica usor si nu stiu mai cum eu am iPhone si pot sa zic ca la cate a indurat saracu' cate cazaturi lovituri merge extrem de bine. Deci sunt ok si astea cu touch screen happy. XOXO.

Tuff.

| BlueDreams a răspuns:

Cele cu atingere sunt pra sensibile, se strica repede, mai ales daca e altceva decat Nokia(care sunt foarte rezistente). Eu am Nokia x3, e super, mie imi place.

| Cretzule a răspuns:

Touch screen

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac mai mult cele cu tastatura, deoarece cele cu touch screen sunt fragile si foarte pretentioase.Eu am un Sony Ericsson k510i de 3 ani si sunt foarte multumita de el; nu mi-a facut figuri si arata aproape ca nou desi a primit cateva trante zdravene la viata luihee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un tel samsung E2510

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un tel Samsung E2510

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un tel samsung E2510

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un tel samsung E2510

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU prefer touch screen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le urasc pe cele cu tastatura :Shee hee
prefer touch screen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Touch screen prefer de o mie de ori
iti recomand
sunt superbe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Y ...am cu touch screen am un corby si e super-super-bun pa bune, Il am dan iulie si merge super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie una imi plac telefoanele cu tauch screean... dar mama ma anuntat ca cele cu tastatura (HTC) sunt cele mai bune de pe piata...la intrebat pe un client de al iei care lucreaza in domeniu acesta

| Denisa a răspuns:

Cele cu touch. Unii zic ca nu rezista mult dar eu imi am telefonul de 2 ani si inca merge foarte bine. Plus ca sunt si mai la "moda" si sunt frumoase. Mie imi plac mult pentru ca sunt mari. Imi plac si cele cu taste dar doar daca telefoanele sunt mari si cu multe butonase. Ador telefoanele tip "boltar"laughing))

| zizi000 a răspuns:

Eu am NOKIA 6300 si sunt multumita. Il am de 3 ani si inca functioneaza foarte bine.happy

| Edy_Staicu_1974 a răspuns:

Daca vrei tell rezistent ia-ti cu tastatura qwerty, daca vrei un tell foarte tare si la moda ia-ti cu touch(dar trebuie sa ai in permanenta grija de el! Eu am zte grand x in(touch screen ) de 1 an si e in stare perfecta!

| ioana999999 a răspuns:

Deci depinde la ce te referi pentru ca daca iti plac cele cu tasta poti sa iti iei dar cele cu touch screen sunt la moda si sunt foarte bune
insa trebuie sa ai grija de ele pls imi dai si mie un vot?

| mikamik a răspuns:

Sony ericson xperia x10 cel mai frum tel cu touchscreen sau iphone 4g...alegerea mea: touch screen :d

| DeeaDeeaDex10 a răspuns:

E mai bun telefonul Nokia n97 ca are si touchscreen si tastatura

| jOa a răspuns:

Paaithinking bine inteles telefoanele cu tastatura sunt mai bune:O adica nu se strika asa repede. dar depinde. uneori si cele cu tastatura se strica. iar cele cu touch sunt ffoarte pretentioase. si trebuie sa ai grija de ele nuju. dar bine inteles acum ca sa fi la "moda" ai nevoie de un tel touchlaughing da nea nuju. fiecare cu parerile lui ohappy