| ☺ Cristinik ☺ a întrebat:

Ce telefon credeti ca este mai bun? Nokia C3 sau Nokia E63? Argumentati dc si funtita :*:*

10 răspunsuri:
| MeoKidu a răspuns:

Hi!
Nokia C3 are aproape aceleaş funcţii ca E63, nu mai ştiu exact dacă e63 are WLan, C3 are. C3-ul este un model mai nou. E63-ul este o "copie" a modelului E71. dar mult mai slabă...
Deci îţi recomand C3 tongue
O zi bună!

| ovidius a răspuns:

Chiar dacă e mai vechi (lansat în noiembrie 2008), E63 ţine piept unui C3.
De ce?
1. E63 - clasa business (compatibiltate cu MS office şi posibilitaăţi de print direct)
2. Display mult peste un C3, adica 16 mil. culori
3. Baterie mult mai bună (1500 mAh vs. 1350 cât are un C3)
4. Are 3G (C3-ul nu are aşa ceva)

Per ansamblu un telefon cu o valoare de REVÂNZARE mult mai mare ca un C3.

| CautNume a răspuns:

Nokia 3C (model nou si "touch and type") si dc pentru ca am eu...e super doar ca nu are gravitatie propriecrying

| deadea23 a răspuns:

Eu am Nokia c3 roz. Imi place foarte mult, bateria tine minim 3 zile cu scris sms-uri si vorbit aproape tot timpu. Ambele telefoane sunt bune, ramane la alegerea ta ce iti place.

| Alessandra_6898 a răspuns:

Nokia c3 e foarte frumos si e si bun la memorie

| Megas a răspuns:

Eu am Nokia e63 (negru) si chiar ti-l recomand laughing are wifi bateria tine de te plictisesti, poti sa vezi filme cu subtitrare, sa stai pe mess (scrii foarte repede datorita tastaturii qwerty)
chiar poti sa faci copiute inainte de un examen sau teza whistling
e foarte practic, si nici nu costa cine stie ce oh go on

| Gripa a răspuns:

Nokia 3310.
De ce?
Il poti folosi si ca arma alba. Daca nimeresti pe careva cu telefonul in cap, 2 zile face nani.Mai nasol cu politia. Daca te vede cu telefon d'ala te salta.Nu ai voie cu arme albe la tine.

| ToxiikGirl a răspuns:

Eu am Nokia C3-00

| MrOrangina a răspuns:

Cred ca e63. am un Nokia c3, dar mi se pare mult prea usor de folosit, poate chiar simplu, meniu prea colorat, iar mailul e mult prea limitat fata de ce poti face pe un e63. momentan vreau sa imi iau un Nokia c6.

| IoNuTzZ_4805 a răspuns:

Mie sincer imi place mai mult Nokia e63...e mai bun, rezista mai mult, Nokia c3 e un pic mai veki, iti recomand e63