| anonim_4396 a întrebat:

Ce telefon dintre SAMSUNG Galaxy Grand Prime G531 si Lenovo a7000 imi recomandati? Funda pentru cel mai detaliat raspuns!

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Ambele sunt variante proaste.
Insa daca tie iti trebuie neaparat dintre astea doua careva, alege Lenovo.
Probabil cei care m-au vazut prin categoria asta o sa se uite ca de ce iti propun Lenovo si nu Samsung.
Ambele au niste ecrane slabe, rezolutia jalnica si PPI si mai slaba.
Lenovo are un plus la memorie 2GB RAM, care totusi conteaza deoarece simt asta si la HTC-ul meu, tot 1GB ram nu mai ajunge. Chiar daca ruleaza doar Kit Kat,gandeste-te cum se misca pe Lolipop.
In rest se aseamana, ambele aceleasi camere, Samsung are camera frontala mai buna, insa in rest cam atat.
Plusul acela conteaza semnificativ.
Eu as merge pe Lenovo, apropo terminalele Samsung sub 1000 RON, sau chiar si sub 1200 RON, sunt niste gunoaie pe care le poti arunca dupa 2-3 luni, ca iti face un lag de vai mama.
Si crede-ma, n-o spun din ura sau ca am ceva cu terminalele ieftine, insa din pacate asta e cu ele, au lag touchiwizzul nu mai are din ce manca memoria asa ca inchide aplicatii degeaba.
Mergi pe Lenovo.

| CPAElites a răspuns (pentru Pool77):

In aceiasi bani isi poate cumpara Meizu M2..care e aproape "similar" cu s4.
http://bit.ly/22x2Cmi

| Pool77 a răspuns (pentru CPAElites):

Lasa,lasa Meizu. laughing)
Meizu, Xiaomi si ce mai sunt pe acolo sunt cam ceva gen Allview. Doar prin servicuri ii tii, ca n-au componente sau ce mai stiu eu.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

Dintre acestea, eu aş alege Lenovo A7000 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

Îţi doresc un Paște Fericit!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| Rusescu_Raul_1990 a răspuns:

Eu as alege Samsung Galaxy Grand Prime