| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa achizitionez un telefon Samsung G531 Grand Prime.
La descrierea sa imi spune: Tip SIM: Micro sim. Ce inseamna acest lucru? Poate fi folosita la el si o cartela SIM normala?
Ce inseamna micro-SIM?

P.S.: Sugestii: care telefon e mai bun dintre Samsung galaxy s3 si Samsung galaxy grand prime?

Răspuns Câştigător
| YouAreMyWorseNightmare a răspuns:

1. Exista 2 tipuri de micro-sim cea inventata de samsun care seamana cu un sim normal numa este mai mic si cel de la iphone care e cam la fel de mic numa ca are o forma mai lunguiata pentru a o taia o duci de unde ai tu abonamentu' si ti-o taie. Dar mai bine achizitionezi telefonul' prima data Si o duci cu tot cu telefon si ti-o si pune. Despre telefoane recomand grand prime clar. Are specificatii mai bune. P.S :Ma pricep in acest domeniu, sa nu crezi ca aberez. Sper ca am fost de ajutor, sper sa-mi fie rasplatit efortu' de a te face sa intelegi si in a explica cu o fundita happy.

4 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa tai din cartela, dar poti face asta si la service. Nu stiu cum e Samsung Galaxy Grand Prime, dar S3 are un coleg si vrea sa scape de el pentru ca se tot blocheaza.

| Clausd10 a răspuns:

Telefoanele de ultima generatie folosesc micro SIM si mai nou, nano SIM. Nu poti folosi un SIM normal, insa la magazinele partenere operatorilor de telefonie vei putea sa iti decupezi SIM-ul dupa caz. Succes.

| elderdragon69 a răspuns:

Eu am S3, dar Grand Prime e mai nou si mai bun...
MicroSIM este cartela SIM decupata mai mult...
http://www.techsnapr.com/......rision.jpg

Ia-ti Grand Prime, totusi.

| PistaMatei a răspuns:

Micro sim înseamnă o cartela tăiată, nu poti folosi SIM normal.