| costyn997 a întrebat:

Ce telefon sa aleg dintre, galaxy s7 edge, galaxy a8 2018 si Iphone 6s plus (sa spuneti si de ce)

Răspuns Câştigător
| DOOOPX a răspuns:

Samsung galaxy A8, pentru ca e cel mai bun model de Samsung, existent, dupa parerea mea.
Succes!

9 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

S7 edge...
camera e singura care are OIS (optical image stabilization), care iti permite sa faci poze clare pe lumina foarte putina, plus ca S7 filmeaza HD, A8... NU
trebuie sa fii atent sa NU iei S7 modelul "G9350" e singurul care are procesor mai slab decat A8
in general S7 e mai bun decat celelalte 2, in afara de argumentele de mai sus

si, NU mi-as lua iPhone decat sa il primesc pe gratis, NU are buton de "back" (inapoi) si am oroare sa lucrez pe el, in plus nici un iPhone nu are slot de SD card, care e un minus execrabil! in plus 6S e cam vechi, bateriile se cam duc dupa 2-3 ani, asa ca nu o sa te tina mult si o sa trebuiasca schimbata bateria care e interna ne-removabila (costa scump bateria, dupa care trebuie sa platesti si manopera de schimbare)

| FineBroAndy a răspuns:

As alege iPhone-ul toată ziua. Am trecut recent la Apple după ani de zile de Samsung și pot spune că nu sunt dezamăgit deloc. Din proprie experiență, Samsung-urile se duc după 1 an cel mult, începând cu bateriile și terminând cu performanța la care ajung. La iphone nu se pune problema de performanță. Chiar dacă "fizic", telefoanele de la Apple nu stau așa de bine la partea de hardware/software, nu are nicio importanță, căci acest lucru nu se vede. Cei de la Apple știu cum să scoată ce-i mai bun din ce au. Nu, iPhone-ul nu are slot de card, dar nu pot spune că m-am plâns de spațiu până acum. Încă un fapt pentru care aș alege iPhone-ul este securitatea de care beneficiezi, în contextul în care nu iei viruși de pe toate site-urile nesecurizate ca la Samsung-uri, ci pur și simplu nu trebuie să îți faci griji de așa ceva. Un lucru pe care l-am apreciat la Samsung-uri a fost capacitatea de a le personaliza, parte la care iPhone-urile nu stau chiar așa de bine, dar din nou, nu e un capăt de lume pentru mine. Acum tu alegi în funcție de nevoile tale. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| CristianBC a răspuns:

Salut. Eu mi-am luat A8 2018. In primul rand e mai nou ca S7 si are caracteristicile lui S8. In al
doilea rand e mai ieftin ca S7 edge. Iphone nu iau in calcul. Succes!