| Yinsho01 a întrebat:

Ce telefon vi se pare ca ar fi cel mai bun? Pana in 1.200 lei

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

15 telefoane de 80 RON. Ai asigurate nevoile de convorbiri telefonice/SMS-uri cel putin vreo 20 de ani de acum inainte...
@Yasmin: A zis 1200 RON. Cu diferenta pana la aifon shese ce face, plateste in natura?
@alin9669: Xiaomi, jos palaria. Ma tenteaza si pe mine asa ceva. Doar ca voi considera ca merita sa arunc mai mult de 2-300 RON pe un telefon dupa ce voi cistiga macar trei luni la rind mai mult de 10.000 RON in fiecare...

| Ofiintă a răspuns:

Asus Zenfone Selfie. Cand l-am achizitionat eu era aproximativ 1.300 RON, acum nu stiu.

| Yasmin875 a răspuns:

Iphone 6.

| DryIce a răspuns:

Iti zic eu un TELEFON adevarat nu rahaturi cu screentouch ce iei aproape pe gratis si cu care chiar poti vorbi =) telefoanele vechi alea sunt telefoane.

La rahaturile de smartphone in 2 ani au un mecanism integrat care il defecteaza numa ca sa te faca sa il arunci la gunoi sa iei altul.

Daca vrei camera foto ia un aparat foto. Daca vrei muzica ia un mp3 player. Daca vrei filme ia tableta si nu telefon.

Cand sunt toate la un loc apare haos si prostie. Ca in expendables, toti la un loc iese rau.

Parerea mea. Smartphone = Bullsh3t (de banii aia iei laptop care sti ca tine)

| blacksky13 a răspuns:

Îți recomand Samsung galaxy a3 2016 sau Samsung galaxy j5 2016. Dar eu as merge pe a3 2016

| CPAElites a răspuns (pentru blacksky13):

600 Lei sigla Samsung si ~400 lei componentele.
Isi poate cumpara o "Chinezarie" cu componente produse de Samsung, Sony, sharp etc. la un pret mult mai mic.

http://www.emag.ro/telefoane-mobile/meizu/c
http://www.altex.ro/telefoane-tablete-gadgets/smartphone/filtru/brand/meizu

Iti recomand Meizu MX5, costa 1235 lei la altex si este best buy!

| CPAElites a răspuns (pentru CPAElites):

Am uitat sa-ti spun si de Xiaomi ( Al treilea producator de telefoane mobile din lume
https://ro.wikipedia.org/wiki/Xiaomi

http://www.emag.ro/telefoane-mobile/xiaomi/c

| blacksky13 a răspuns:

Yasmin, iPhone 6 e 2.699 de lei si cu o memorie de 16 gb.

| heyitsmexd a răspuns:

Eu iti recomand Samsung. Sunt cele mai bune, pe langa Allview si toate astea, de care n-a mai auzit nimenilaughing Eu iti recomand s4, a scazut pretul enorm, e foarte, foarte bun. Eu il am de cand a aparut, si n-as renunta la el niciodata. Mare atentie cum il incarci, deoarece ca la orice telefon baterie se poate deteriora!

| Zaygon a răspuns (pentru heyitsmexd):

S4 e depasit. Are deja 3 ani. Atata stie romanu Samsung si iphone ca nu stie sa cerceteze piata atat in tara cat si afara. Sunt ateatea firme care fac telefoane bune dar va place sa platiti brandul.

Si iti recomand asta http://www.emag.ro/......D176QMBBM/
Stiu ca e putin peste 1200 lei dar preturile pot varia de la un magazin la altul si de ziua cand il iei.

| Ofiintă a răspuns (pentru Zaygon):

Deci nu sunt singura care apreciaza tefoanele Asus.

| Zaygon a răspuns (pentru Ofiintă):

Nu imi place sa arunc banii de pomana pe branduri.
In momentul de fata mi-as cumpara un Oneplus 3 ca deja are 2 ani telefonul actual doar ca stii cum se zice: Fonduri insuficiente laughing. I-am recomandat la sora la o prietena Asus Zenfone 2 si e foarte multumit de el.

| alin9669 a răspuns:

Xiaomi redmi note 3 pro. e vre 9 si ceva