| pvg a întrebat:

Ce tip de racire pentru placa video ar fi mai buna activa sau pasiva?

Răspuns Câştigător
| aldegor a răspuns:

Racirea activa pentru placile video ii cea mai buna, raceste mai bine decat un singur radiator pentru ca este si un ventilator, racirea pasiva are doar radiator si se bazeaza pe fluxul de aer din carcasa.

5 răspunsuri:
| AleX199506 a răspuns:

Racire activahappy!

| Azµre a răspuns:

Răcirea Activă! Fie pe aer fie pe apă! Depinde de sistem și de posibilități!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu optez pe cea activa..am folosit la 2 calculatoare si merge bine acum

| pcmhz a răspuns:

Depinde de ceea ce doreşti, de tipul plăcii video, de carcasă şi ventilaţia acesteia... etc etc. Un articol mai vechi dar cu principiile importante e aici http://www.pcmhz.com/......ilor-video

| AlexUnderADS a răspuns:

Racirea activa. Explicatia nu ti-o mai dau pentru ca deja ti-a dat-o aldegor.