| mrxmihaix a întrebat:

Ce trucuri stiti ca sa tina bateria mai mult la S4? (i9506 )

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Sa nu folosesti task killere sau alte prostii de optimziate memorie, curatare si alte prostioare.
2. Sa nu incarci telefonul cu antivirusi, deoarece adesea treaba cu antivirusii e doar de marketing.
3. Noaptea opreste wifi-ul, 3g-ul, si ce mai ai. De asemenea, daca nu folosesti lte-ul(4g-ul) care nu prea e la noi in tara, seteaza doar pe 3g/2g(Setari-wireless si retele-mai multe-retele mobile-mod retea: gsm/wcdma pentru 2g+3g sau gsm doar pentru 2g.
4. daca ai 999 aplicatii instalate, si alea cu notificari, mai scoate din ce nu folosesti.
S4 are o baterie destul de buna. ma mir cum de te nemultumeste big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inchizi 3g, wifi, gps, luminozitatea mai mica

| Wenttmann a răspuns:

Foloseste mai rar 3G si nu lasa aplicatiile aprinse cand il pui in stand by. Alte trucuri nu vad. laughing

| petrica25 a răspuns:

Descarca batery doctor /2 batery pe mine ma tine bateria cam 4 zile

| StefanPetru a răspuns:

1.Incearca sa folosesti luminozitatea ecranului la minim sau cat mai mica 2. Daca nu folosesti, nu lasa deschis wi-fi-ul si datele mobile.