| AlexStefan1 a întrebat:

Ce windows este mai bun pentru Gaming intre windows 8.1 si windows 10?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 10 e bun in toate, plus ca are niste setari speciale pentru gaming, are mod special pentru gaming, poti cauta pe google.
Daca e mai slabut Windows 8.1, consuma mult mai putine resurse. big grin

| ZebraGalbena a răspuns:

Windows 7 rolling on the floor

Dintre alea doua as spune 10 dar tot 7 e baza (momentan)

| Charl a răspuns:

Eu zic ca e mai important configuratia PC-ului apoi OS-ul. Bine inteles ca 10. Dar merge la fel de bine si 7. Dar foarte important sa fie pe 64 de biti

| AlexStefan1 explică (pentru Charl):

Am un procesor I3 generatia a 4-a 2, 4ghz, un 2 placi video R5 m230 si o placa Intel HD4600 (laptop) si 4gb ram.

| RyanRo a răspuns:

Ambele sunt bune, dar acum depinde si de capacitatea pc-ului tau. Daca ai un pc bun poti folosi windows 10 daca e mai slabut lasa-l pe 8.1. Windows 10 e mai performant!

| AlexStefan1 explică (pentru RyanRo):

Am un procesor I3 generatia a 4-a 2, 4ghz, un 2placi video R5 m230 si o placa Intel HD4600 (laptop) si 4gb ram.

| RyanRo a răspuns (pentru AlexStefan1):

Poti folosi windows 10 este foarte bun.

| Charl a răspuns (pentru AlexStefan1):

La configuratia asta nu mai sta pe ganduri. Pune 10.

| George_Cezar_1995 a răspuns:

Windows 10 e cel mai bun pentru orice prin simplul fapt ca este mult mai bine optimizat din orice punct de vedere.

| Paliciuc_Cosmin_2002 a răspuns:

Windows 10! Parerea mea! E un pic mai simplu fata de windows 8.1!