| DesertRat95 a întrebat:

Ce ziceti de un NoteBook Toshiba Satellite C855-1N0 Intel B950 4GB 500GB HD 7610M 1GB. Se descurca la jocuri bine, merita cumparat? Cat mai multe detalii sunt binevenite (de la utilizatori cu experienta in domeniu), Va rog raspundeti Urgent!

Răspuns Câştigător
| test1999 a răspuns:

1.Nu iti recomand un notebook.
2. Daca vrei ceva pentru gaming, cumparati un PC, ceva bun care sa ruleze jocurile de acum la medium cel putin pentru ca intr-un an apar mult mai multe jocuri sofisticate.
3. In materie de gaming iti recomand si un PS3-4, Xbox.
5. Pretul? Totul se calculeaza pe raportul calitate/pret.

| DesertRat95 explică (pentru test1999):

Da, da eu vreau un Notebook deoarece este portabil si mult mai usor de folosit si ocupa mai putin loc, si vreau sa stiu daca ruleaza jocuri de genu : Fifa 12, 13, 14
Battlefield 3
Call of duty MW3
Etc.

7 răspunsuri:
| ITMania a răspuns:

La ce bani?

| DesertRat95 explică:

Am uitat sa specific: La bugetul de 1500-2000 ron.

| ITMania a răspuns (pentru DesertRat95):

La 2000 lei ai laptop ce matura pe jos cu acel Toshiba ca performanta:
http://bit.ly/1cjCSp6

Procesor mai bun, placa video mai buna, constructie mai buna, autonomie mai buna, ecran anti-glare si lista mai continua daca vrei.

| test1999 a răspuns:

Da!
Fifa 12,13, 14 ruleaza chiar la High.
Battlefield 3, o sa il ruleze si pe asta.
Call of Duty MW3, il ruleaza la High.
Sunt multe jocuri frumoase, bune la care sa-ti pierzi noptile pe configuratia asta.

| DesertRat95 explică (pentru test1999):

Asta voiam sa stiu despre el test1999, deci este bun pentru ce as vrea eu, nu?

| test1999 a răspuns (pentru DesertRat95):

Da este bun pentru asteptarile tale.