| ionutbeach a întrebat:

Ce ziceti imi duce 2 boxe asa http://www.domo.ro/......_LQP_PA_10 pe un http://www.domo.ro/......_STR-DH720

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Daca ai nevoie pentru apartament/casa, te poti uita la Magnat Supreme 2000 (atentie, pretul este pe bucata). Au cam ce am presupus eu ca urmaresti tu la o pereche de boxe: presiune sonora mare, bass bubuit. Ca amplificator recomand Harman Kardon HK 6800 (il gasesti pe okazii.ro la 1100 Ron, pentru ca ofera o putere foarte mare in 8 ohmi si mai are si o rezerva de putere in cazul in care chiar vrei sa surzesti.

Daca ai impresia ca amplificatorul e prea scump, poti oricand sa schimbi combinatia pe Magnat Supreme 1000 + amplificatorul de mai sus, sau Magnat Supreme 2000 + un amplificator mai ieftin (cauti pe okazii.ro Harman Kardon, Denon din anii 90 - 2000 cu putere mare pe canal in 8 ohmi).

4 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Receiver-ul este scump si prost, iar boxele ieftine dar si mai proaste. Daca vrei mult zgomot (inclusiv bass presupun) cumpara boxele si orienteaza-te catre un amplificator (atentie, nu receiver) pe piata Second Hand. In felul asta scapi mai ieftin, rezultatul fiind acelasi din cauza boxelor.

| ionutbeach explică (pentru Utilizator1234):

Pai lasa-mi tu niste ex de amplificatoare aici sa le vad si niste boxe bunicele

| Utilizator1234 a răspuns (pentru ionutbeach):

Pai daca ma apuc sa recomand scule fara sa stiu macar ce asteptari ai tu de la ele sau de ce buget dispui, o sa incep sa recomand ce mi se pare mie ca suna bine, iar relatand la achizitia pe care vroiai sa o faci initial, tie sigur nu-ti vor placea.

Spune un buget, ce fel ai vrea sa sune sistemul sau ce muzica asculti si apoi pot sa-ti recomand ceva potrivit.

| ionutbeach explică (pentru Utilizator1234):

Pentru muzica de petrecere asa un buget 30 de mil asa vrea un amplificator si niste boxe profesionale ceva

| Utilizator1234 a răspuns (pentru ionutbeach):

Daca ai nevoie pentru apartament/casa, te poti uita la Magnat Supreme 2000 (atentie, pretul este pe bucata). Au cam ce am presupus eu ca urmaresti tu la o pereche de boxe: presiune sonora mare, bass bubuit. Ca amplificator recomand Harman Kardon HK 6800 (il gasesti pe okazii.ro la 1100 Ron, pentru ca ofera o putere foarte mare in 8 ohmi si mai are si o rezerva de putere in cazul in care chiar vrei sa surzesti.

Daca ai impresia ca amplificatorul e prea scump, poti oricand sa schimbi combinatia pe Magnat Supreme 1000 + amplificatorul de mai sus, sau Magnat Supreme 2000 + un amplificator mai ieftin (cauti pe okazii.ro Harman Kardon, Denon din anii 90 - 2000 cu putere mare pe canal in 8 ohmi).