| SA25 a întrebat:

Ce ziceti sa aleg... Avira free sau Bitdefender free?

Răspuns Câştigător
| Awake a răspuns:

Daca esti un om care vrea protejare maxima,Avira free, dar iti va bloca acesul la site-uri "suspecte", daca esti gaming, iti recomand bitdefender, deoarece blocheaza tot ce e bifat de tine.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E cam aceeasi chestie in mare parte. eu totusi as alege bitdefender, pare ceva mai usor de folosit, plus ca e antivirus roman, si sustii intr-un fel echipa.

| DeyCj a răspuns:

Bun nu e nici unul din lumea asta, deaorece nici cel mai performant antivirus sau cel mai bazat din lumea asta nu îți va oferi protecție de 100%, deci windows nevirusat nu există; dar cel mai eficient dintre cele 2 este Avira, cu mențiunea că dacă vei instala aplicația ca ciobanu vei primi și web protectionj, funcție care deși teroetic ar trebui să fie bună, practic nu prea face ceea ce ar trebui, deci mai bine fără, sau dacă îți scapă accidental, se popate dezactiva din setările programului și apoi se poate oprii serviciul acesteia.Succes

| onasis1961 a răspuns:

Bun şi unul şi altul! Ceva mai eficient Avira!

| zookey a răspuns:

Bitdefender Free e mai bun decat Avira, are si firewall si cam tot ce iti trebuie. Ca sa nu mai zic ca are cea mai buna detectie de vreo doi ani de zile incoace. Eu as alege Bitdefender in locul tau.