| sodobar a întrebat:

Cei care au ps3 modat ii rog sa citeasca intrebarea, vreau sa imi modez singur consola si am gasit pe youtube http://www.youtube.com/watch?v=p4duaBqecbQ,acesta are multe like-uri si am incredere ca daca ma duc la unu sa mi-l modeze imi cere 150 ron, trebuie sa faca downgrade de la 4.31 la 3.55 si dupa modarea,si a doua intrebare la jocuri le descarc si dupa imi mai trebuie vreun program? pot sa le pun doar pe stick sau si pe CD,pentru cei care se pricep ii rog sa raspunda,poate vorbim si pe mess, DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu. Sa nu care cumva sa te iei tu singur de downgrade. Oricate like-uri ar avea. Downgrade-ul se realizeaza numai prin metode hardware(Cauta pe youtube progskeet sau e3flasher). Sa ii spui la downgrade si la modare sa iti puna si multiman si ceva pentru transfer ftp(si sa puna ultimul cfw de 4.41- rebug).(ps: nu incerca sa intelegi tot, doar sa ii spui acelui domn care face modarea ce sa puna).
Nu poti sa pui jocurie pe cd/dvd/bd. Daca vroiai de pe cd/dvd iti luai xbox. La ps3, dupa modare, ai nevoie de un stick/hdd intern/hdd extern, pui jocurile(iso) in folderele corespunzatoare si o sa le rulezi(cu multiman).

| sodobar explică (pentru sltlp):

El in videoclip nu face downgrade, modeaza orice versiune, deci mai bine ii dau lu unu 150 ron decat sa il fac eu ca e cam riscant.

| sodobar explică (pentru sltlp):

Scuze ca te deranjez, am cautat pe youtube ce mi-ai zis si ce spui de ce face tipu http://www.youtube.com/watch?v=8DSv67dlw6I

| sltlp a răspuns (pentru sodobar):

Tipu face downgrade, dar are deja consola modata. Cand ai modata consola, poti face downgrade. Daca ai facut downgrade, ai apoi oficial, far sa vrei, iar trebuie sa mergi cu ea la modat. Tu nu ai cum sa facia sa ceva acasa, d ecat daca stii sa lipesti fire pe placa de baza si daca iti cumperi progskeet, sau e3flasher(fara lipituri), care is mai scumpe de 400 lei, fiecare(cine isi cumpara asa ceva, le pastreaza si le foloseste, de aceea e pentru service)

| sodobar explică (pentru sltlp):

Ok,mersi,ai funda